2015 Aprilia Caponord 1200 Rally Fiyat ve Özellikleri 2015-09-25

Yola çıkmak istediğinizde altınızdaki motosiklete güvenebilmelisiniz. Her şartta olursa olsun siz yarı yolda bırakmamalı ve sürüşünüzden de keyif almalısınız. Ama bunlar Aprilia Caponord 1200 Rally için yeterli değil. Bu motosiklet çok daha fazlası için tasarlanmış. İtalyan çizgilerini agresif görünüşüyle benimsemiş kendine has tasarımıyla ve kaslı naked gövdesiyle, özel dizayn egzosuyla adeta yolları fethetmek için tasarlandığını ortya koyuyor. 

Aprilia mühendisleri Aprilia Caponord 1200 Rally yaparken tüm yollarda tek motosiklet kavramından yola çıkarak bu konsepti geliştirmişler. Yeni şık tasarımlı telli önde 19 inç ve arkada 17 inç tekerlekleriyle hemen her zemine uygun lastikleriyle tam güvenlikli bir sürüş temin ediyor. 

Artık hemen her şeyde akıllı ve gelişmiş teknolojiler hayatımıza girdi. Peki ya motosiklette sürücünün sürüş tarzını, yük miktarını ve yol yüzeyi şartlarını tespit ederek tüm gerekli ayarlarlamaları otomatik ve gerçek zamanlı olarak değiştirebilen bir motosiklet olduğunu söyleseydik ne derdiniz? Yok artık mı. İşte onun adı Aprilia Caponord 1200 Rally; Tüm bu saydıklarımızı ve daha fazlasını sofistike ADD yarı aktif süspansiyon sistemiyle (dört patentli) çok daha konforlu, kullanışlı ve güveli sürüşüyle sürücüsüne deneyimletiyor. Bu sistemin tek patent yetkilisi Aprilia’dır. Aprilia Caponord 1200 Rally yalnız sürüş teknolojisi açısından fren ve seyir içinde geliştirdiği ve standart olarak sunulan elektronik emniyet ve sürüş konforu paketine 3 ayarlı çekiş kontrolü (devre dışı bırakılabilir), Ride-by-wire çoklu harita, seyir kontrolü ve ABS (devre dışı bırakılabilir) eşlik ediyor.

Aprilia Yolculukta ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerinizide unutmuyor. Geniş ve sağlam sert sepetlerle yolculuk esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri taşımanız için özel tasarım çantalarda dizayn etmiş. Caponord 1200’de "premium" versiyonunda Rally el korumaları, büyük, yükseklik ayarlı ön camın yanı sıra geniş yan siperler ve ek LED lambaları gibi Aprilia karakterinin yansıması güçlü, üçlü ön far yapısına eşlik eden segmentinde benzeri olmayan standart donanımlara sahiptir. 

Aprilia Caponord 1200 Rally Tamamen baştan tasarlanan grafiklere motorun ve gövdenin üst kısma ait üç renk düzeniyle (Giallo (Sarı) Dune, Verde (Yeşil) Army ve Grigio (Gri) Safari) uyumlu yenilikçi boyama sunuyor. Renkler mat bir şekilde yeni Aprilia Caponord 1200 Rally'nin çok daha kişisel ve tamamlayıcı olmasını temin eden PMP multimedya platformu gibi Aprilia Caponord 1200 Rally için özel olarak düşünülüp ve geliştirilen farklı aksesuarlarda bulunuyor.

2015 Aprilia Caponord 1200 Rally Fiyat 20.990 Euro

2015 Aprilia Caponord 1200 Rally Teknik Özellikleri

 

Motor
Aprilia 2 silindirli, 4 zamanlı boyuna 90° V-çift motor, çift üstten kam mili ve karma zincirli/dişli sistemli, silindir başına 4 sübaplı Ride By Wire ve 3 motor haritası (Spor, Gezi, Yağmur) 
Hacim 1197 cc
Max Güç 8.000 devir/dk'da 125 beygir gücü (92 kW)
Max Tork 6.800 devir/dk'da 115 Nm
Besleme ELEKTRONİK ENJEKSİYON
Soğutma Sıvı
Ön süspansiyon

 Tamamen ayarlanabilir Sachs 43 mm baş aşağı çatal.Hidrolik sekme damperi ve basınçlı damper; ADD (Aprilia Dinamik Damper) ile elektrik kontrol 
Arka süspansiyon Sachs dinamik tekli amortisör.Yay ön yükleme ve hidrolik sekme damperi ve basınçlı damper; ADD (Aprilia Dinamik Damper) ile elektrik kontrol 
Ön Fren

 Ø 320 mm paslanmaz çelik yüzer çift disk Brembo M432 4 pistonlu radyal tek gövdeli kaliperler.Metal örgülü fren boruları. 
Arka Fren

 Ø 240 mm paslanmaz çelik disk.Brembo tek pistonlu kaliper.Metal örgülü fren borusu.
ABS sistemi
 Continental iki kanallı devre dışı bırakılabilir ABS sistemi
Ön tekerlek
 3.00”” X 19” 
Lastik : 120/70 R 19”
Arka tekerlek
 4.50”” X 17” 
Lastik : 170/60 R 17”
Sele yüksekliği 840 mm
Yakıt deposu hacmi 24 litre - 5 yedek yakıt
Egzoz çıkışı Euro 3
Elektronik yönetim
 Ayrı ayrı devre dışı bırakılabilir gelişmiş çekiş kontrolü (ATC) ve kilitlenme karşıtı sistem (ABS)

Photo Gallery

Diğer Haberler