2015 En Geniş Bagajlı Scooterlar 2015-10-23

Scooter’lar Motosiklet dünyasında 2 önemli özellikleriyle ön plana çıkıyorlar. Öncelikle oytomatik oluşları kolay kullanımları dengeli oluşlarıyla hiç motosiklet tecrübesi olmayanlar dahi kısa zamanda Scooter kullanabilirler. İkinci önemli özellikleride Geniş bagaj hacimlerine sahip olmaları. Özellikle pek çok marka ve modelin sele altına konumlandırdığı bagaj kısmı motosiklet sevenler tarafından çok beğenilmektedir. 

Her sene hem model hem teknolojileri gelişen Scooterların Bagj hacimleride kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda genişletilmeye çalışılmaktadır. Hem kullanım kolaylığı hemde Geniş Bagaj hacmi için 2015’te seçtiğimiz Yeni model Motosiklet Scooterlar kısa özellikleriyle aşağıda yer almaktadır.

2015 Yamaha X-Max 250/400; Belkide Maxi Scooterlar arasında en çok tercih edilen hem 1. el hem 2. el piyasının oldukça kuvvetli olduğu bir Scooterdır. Sele Altına konumlandırılan Bagaj kısmına 2 adet fullface kask sığmakta ayrıca araya eldiven ve küçük bazı öteberilerde rahatlıkla sığabilmektedir. Bagaj Kontaktan anahtar kanalı ile açılmaktadır. Bunun dışında Kontak anahtarının hemen altın yeralan kısımda gözlük cüzdan vs gibi küçük eşyalarınınızı koyabileceğiniz bir torpido gözü bulunmakta buda yine kontak anahtarı ile açılıp kitlenebilmektedir. Özellikle 250cc lik modelin ekonomik yakıt tüketimi sebebiyle Türkiyede oldukça sık tercih edilmektedir.

2015 Suzuki Burgman Pek çok kullanıcı tarafından perfromans ve kullanışlı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Yine Sele altına konumlandırılan bagaja 2 adet Fullface kask sığmaktadır. Sele Altında Extra Kaks Takmak için Kaks bağlama aparatı bulunmaktadır. Kullanışlı konsol/torpido gözünde telefon yada küçük elektronik eşyalarınınz şarj olması için giriş bulunmaktadır. Ayarlanabilir selesi farklı boylardaki kullanıcılar için alternatif sağlayabilmektedir.

2015 Piaggio X10 350 İtalyan Canavarı bu Scooter beklediğinizden çok daha fazlasını veriyor. Motosikletin Yerden Yüksekliği 760mm. Manevra kabiliyeti pek çok rakibini solluyor. 52 litrelik sele altına konumnlandırılan bagajına 2 kask rahatlıkla sığıyor. Ayrıca ön tarafta biri kilitli olmak üzere 3 bölüm konsol yeralıyor. buralara da yine eldiven, gözlük gibi küçük eşyalarınız konumlandırılabilir.

2015 Kawasaki J300 Diğer Scooterlardan farklı olmasına Kawasaki mühendisleri tarafından önem verildi. Bagajı Tam bir Fullface Kask ve geniş bir çanta alacak kadar geniş. 40 Litrelik bagaj hacmi 10 kg ağırlığı rahatlıkla alabilecek kapasitededir. Önde Torpido gözündeki bölüm küçük eşyalarınızı 1,5 kg kadar alabilecek kapasitededir ve 12v soket çıkışı içermektedir.

2015 SYM Joymax Zevkli kullanışlı ve perfromansı yüksek bir Scooter. Pek Çok Scooterdaki gibi bagaj altına konumlandırılan Bagajı 2 adet Fullface kask ve extra küçük eşyaları alabiliyor. Bagaj’ın yan alanlarıda geniş olduğunda rahatlıkla farklı eşyalar hatta laptop dahi taşınabilir. Üstelik pek çok scooterda olmayan ısıtma sistemiyle soğuk zamanlarda da kullanımı keyifli olabilecek bir yapıya sahip.

Diğer Haberler