2015 Suzuki Hayabusa GSX1300RA Fiyat ve Özellikleri 2015-08-27

Super Sport’ta Hiç şüphesiz Efsane Motor Hayabusa’dır. Suzuki Mühendisleri 20. Yüzyılın hemen başında Hayabusa konsepti ile tüm dünyaya meydan okudular.  Hayabusa daha piyasaya sürülür sürülmez hemen zirvenin tepesine oturdu.  1340cc’lik 4 silindir yakıt enjeksiyonlu su soğutmalı DOHC motoru ile başka hiç motorda rastlanmayan kendine özgü dizaynı keskin değil yumuşak hatlı ama bir samuray kılıcının keskin tarafı kadar etkileyici  bir motordur Hayabusa.  Suzuki Hayabusada kendini aşarak teknolojisinin en tepe noktasını Hayabusada kullanmıştır. Öyle ki Kompozit Elektrokimyasal Malzemeli (SCEM) silindir kaplaması, ısı aktarımı ve dayanıklılığı için kendi formülünü ve dizaynını üretmiştir.  

Pek Doğal olarak Motor Hızlandığında daha fazla çalışmaya başlar bu durumda ısısıda hızla yükselir. Suzuki mühendisleri İdeal bir kombinasyona getirdikleri 6 vitesli düz şansıman da 4, 5 ve 6. vites dişlilerine yağ püskürterek hem aşınma hemde  otoban sürüşlerinde mekanik sesi minimum’a indirmiştir.

Konik yerleştirilen 44mm çift kovanlı Suzuki çift gaz kelebeği valfini (SDTV) içeren gelişmiş yakıt enjeksiyon sistemi  yanma verimliliğini en üst eviyede sağlarken gaz tepkimelerine de en hızlı yanıtı vermektedir.

Her bir gaz kelebeği gövdesinde bulunan ve yakıtı en ufak parçacıklar şeklinde püskürten 12 delikli enjektörler yakıt atomizasyonunu geliştirerek yanma verimliliğini arttırır. Bu şekilde supert sport bir motordan tam verimlilik sağlanırken yakıt tasarrufunu optimum seviyede temin edilir.

Hayabusa yavaş gitmek isteyeceklerin veya yolda giderken sağa sola bakıp vakit geçireceklerin motoru değildir. Hayabusa kendinden emin motosiklet kullanırken gücü ve tam kontrolü hissetmek isteyenlerin Motorun tepkimelerinin en az kendi düşünce hızı kadar olmasını bekleyenlerin motorudur.  Hayabusa Avını Hızla Yakalayan bir yırtıcı kuştur. Hedefi gerçekten gitmek istediğiniz noktadır.  Eğer Hayabusa Almaya karar verdiyseniz heyecanı dorukta yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.


2015 Suzuki Hayabusa GSX1300RA Vergiler dahil fiyatı 52.450 TL’dir.

2015 Suzuki Hayabusa GSX1300RA Teknik Özellikleri

Motor Tipi               4-zamanlı, DOHC, elektronik yakıt enjeksiyonu, SDTV, 4-silindir, 8 enjektörlü, iridyum bujiler
Supaplar         4, silindir başına
Soğutma sistemi Sıvı soğutmalı
Silindir hacmi 1340 cm3
Çap                 81,0 mm
Stok         65,0 mm
Sıkıştırma Oranı         12,5 : 1
Maksimum Güç 197,1 PS / 9500 dd (A-B-C üç kademeli seçim kumandalı) S-DMS
Maksimum Tork 155 Nm / 7200 dd
Aktarma Tipi         Zincirli
Şanzıman sıralaması 6-vites
Elektrik Ateşleme tipi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
Çalıştırma sistemi Elektrikli marş İmmobilizer, vites değiştirme ikaz grubu, sürüş bilgi ekranı

Toplam uzunluk 2190 mm
Toplam genişlik 735 mm
Toplam yükseklik         1165 mm
Aks arası mesafe         1480 mm
Zeminden yükseklik 120 mm
Sele yüksekliği 805 mm
Yakıt depo kapasitesi 21 lt

Ön süspansiyon Sıkıştırma, sekme ve yay ön yükleme ayarlı başaşağı teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
Arka süspansiyon Eklem tip, sıkıştırma, sekme ve yay ön yükleme ayarlı Mono-Amortisör, helezon yay, yağ/gaz sıkıştırmalı
Ön fren         Çift disk
Arka fren         Disk
ABS                 Fren destek mekanizması
Ön lastik ölçüsü         120/70ZR17 M/C (58W)
Arka lastik ölçüsü         190/50ZR17 M/C (73W)
Garanti         2 yıl veya 30.000 km


Photo Gallery

Diğer Haberler