2016 Audi A2 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri 2016-10-11

Geleceğin arabaları görücüye hep fuarlarda çıkıyor. Audi A2 konsept arabasıda Frankfurtta düzenlenen 64. uluslararası otomobil fuarı Frankurt Motorshow'da tanıtıldı. 4 kişilik talıma kapasitesi olan araçın full elektrikli şekilde satılması planlanıyor.  Kendi segmentinde üst sınıf bir araçç olarak lanse edilen ve hemen her türlü ihtiyacı karşılayıp beklentileri aşacak şekilde performans vaad eden Audi A2'yi önümüzdeki yıllarda yollarda olduçka sık göreceğe benziyoruz. 

Konsept tanıtımı yapılan Audi A2 yalnızca 3,8 metre uzunlunda ve genişlii ise 1,69 m. Yükseliği ise 1,49 m Zarif kendinden emin bir yapısı var.  Teknolojinin tüm özelliklerini bir arada barındıran Audi A2 konsept'in Tavanı  tek tuşla transparan ve ışık geçirir hale gelebiliyor. Yani anlaşılan oki artık üstü açılmadan da geleceğin araçları üstü açık arabaların keyfini en azından dışarıya bakma hissiyatını yaşatacak gibi. Yenilikle bununlada sınırlı değil. özellikle far teknolojisimatris hüzme denilen bir sistemle yep yeni bir LED deneyimini sürücülerine sunuyor. Akıllı far sistemi dılardaki ışık oranını algılayarak ışıklandırmayı en optimum şekilde yapıyor. Tabi bu arada konsept olan Audi A2 bunları standartmı veriyro sorusu henüz cevapsız. Yalnız Audi'de değil hemen her markada extra paketler fiyatlara nasıl yanıtıyorsa Audi A2'de fiyat paket performasınıda yanısıtacak demektir.

Audi A2'nin yurt dışındaki satış fiyatının 50.000 USD olması bekleniyor.

Audi A2'de yeralan Dinamik far ön cmdan başlayıp yandan hizalananrak arkaya kadar devam eden bir tasarımla buluşuyor.  Bu aynı zamanda hiçte alışık olmadığımız bir sinyal vazifeside görmektedir.  Yine Audi A2'te tanıtılan bir diğer özellikse Entegre mesafe ölçer sistemidir.  Bu sistem aracın sahibini tespit ederek el ve kol hareketlerini baz almak suretiyle kapıların kilitlerini açmaktadır. Yine Fren esnasında stop lambalarından da kırmızı ışıklar etraftaki sürücülere sezgisel bir fren hissiyatını iletmektedir. 

Audi A2 İÇ RESİMLERİ İÇİN tıklayınız

Audi A2 Konsept Özellikleri  
Gövde Alüminyum çelik donatılı polimer
Akü / Pil 31 sa/kw kapasiteli lityum iyon
Vites Tek Vitesli Şanzıman
Maksimum Hız 93 mil (Henüz Netlik Kazanmadı)
Tam Kapasite Şarj Süresi (230 Volt) 4 Saat
Tam Kapasite Şarj Süresi (400 V) 1,5 Saat

 

 

Photo Gallery

Diğer Haberler