2016 Honda Africa Twin Fiyat ve Özellikleri 2016-06-07

Honda damarlarınızdaki kanı adrenalinle besleyen modeli Africa Twin’i 2016’da yenileyerek Adrenalin tutkunlarına da bağımlılık sağlamayı amaçlıyor.

Motosiklet sevenlerin bildiği üzere efsanevi NXR750, 1986 senesinde Dakar Rallisi’nde gün yüzüne gözüktü. Bu sayede dünyanın en zorlu arazi şampiyonasından kupalarla döndü. Bu başarı tek bir seferlede kalmadı. 1987, 1988 ve 1989 yıllarında Kupa yine Honda’ya geldi. İşte bu deneyimler ve zorlu mücadeleden alınan bilgiler çerçevesinde XRV750 Africa Twin modelinin temelleri olan  XRV650 Africa Twin ortaya çıktı. Geçmiş yıllrın getirdiği bilgi ve tecrübeyle birlikte gelişim günümüze kadar devam ederk CRF1000L Africa Twin bugünkü ö

Tam bir zorlu mücadele için dizayn edilen Africa Twin, çevikliği ve manevra kabiliyetiyle birlikte şehirler rasında arazi şartlarında ve hatta şehir içinde bile tercih edilen bir kombinasyona sahip.

Africa Twin’in ince ve sağlam gövdesi, CRF tazrının keskin karakteristik özelliklerini taşır. Son derece iyi tasarlanmış hava koruması ile hafif ve kıvrak  Africa Twin, pratik ve günlük şehir içi kullanım için de terih sebebidir. Çevreyi tam hakimiyetle görebilmeniz için 870 mm’den 850 mm’ye ayarlanabilen konforlu selesi ve güvenli dik sürüş pozisyonu size şehir olsun zorlu şartlarda olsun kullanımı rahat bir sürüş sağlar.

Uzun yollarda durmaksızın ilerlemeniz için 18,8 litre yakıt tankı tasarımının getirdiği tasarımla birlikte yakıtıda verimli bir şekilde kullanmak için dizayn edilmiştir. Böylece yaklaşık 400 km boyunca tarifsiz bir sürüş keyfi sizinle olur.

Etkileyici yapısı gündüz olduğu kadar gecede kullanıma izin veren LED çift farları net bir görüş sağlar. Trafikte yada arazide uzaktan görünmenizi sağlayan sinyal lambaları motosikletin bütünlüğü ile uyum halindedir.

Motosikletin durumu ve gidişatınızınet olarak aktaran LCD gösterge ekranı, en ufak bilgiyi dahi hemen okumanızı sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır.

Afrtica Twin dizaynı sayesinde tepede yada yokuşta durakladığınızda 2 ayağınızı yere basmadan dinlenebilmek yada durarklamak yapabilecek şekilde tasarlanmıştır.  Otomatik yani DCT modellerindeki 4 konumlu el freni sistemi, Africa Twin’i stabilken sürücüsüne tam bir güven aşılar.

Zorlu şartlar için geliştirilen ön cam ve panel, karşılaşabileceğiniz bütün rüzgarı ters yöne çevirmek için dizayn edilmiştir. Bu şekilde hızlıda gitseniz en az düzeyde sarsılma hissetmenizi sağlar. Buna katkı sğlayan diğer bir etkende ekranının hemen ön tarafına konumlandırılan akıllı hava kanallarıdır. 

2016 Honda Africa Twin Özellikleri
Motor Sıvı Soğutmalı 4 zamanlı 8 subaplı 270derece krank mili ve Unicam ile Paralel Çift silindir
Motor Hacmi (cc) 998 cc
Maks. Güç (kW@dev/dak) 70kW/7500 dev/dak (95 PS)
Maks. Tork (Nm@dev/dak) 98 Nm /6000 dev/dak
Sele yüksekliği (mm) 870/ 850 mm
Yerden açıklık (mm) 250 mm
Yakıt Kapasitesi 18.8 Lt
Tekerlek (Ön) Alüminyum jant ile 21 x 21,5 telli jant
Tekerlek (Arka) Alüminyum jant ile 18 x MT 4,00 telli jant
Süspansiyon Ön Hidrolik çevirmeli tipte ön yük ayarlı ve DF ayarlamalı, 230 mm strok ve 240 mm aks hareketli, 45 mm kartuşlu, ters pozisyonlu Showa ön amortisörler.
Süspansiyon Arka Gaz şarjlı sönümleyicili Pro-Linkli tek parça dökme alüminyum salıncak kolu, hidrolik çevirmeli tip ön yük ayarlayıcısı ve geri tepme sönümleme ayarı, 220 mm arka tekerlek hareketi, 94 mm aks stroku
Fren Ön Alüminyum porya ve radyal geçmeli 4 pistonlu kaliperlere ve sinterlenmiş metal balatalara sahip 310 mm çift, dalgalı tip yüzer hidrolik disk
Fren Arka 1 pistonlu kalipere sahip 256 mm dalgalı hidrolik disk ve sinterlenmiş metal dolgular Ek kayar tip 1 piston kaliperli DCT model üzerinde aynı zamanda El Fren Sistemi

2016 Africa Twin Fiyatı 45,600 TL Honda önceden haber vermeksiniz fiyat ve model özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar

Photo Gallery

Diğer Haberler