2016 Honda City Adventure Scooter (Honda ADV City) Konsept Özellikleri 2016-09-08

Motorsiklet sevenler Scooter’ın rahatlığına alıştımı özellikleri rahatlık yönleri üstün bastımı kolay kolay tekrar vitesli motosiklete geçerken akıllarında hep soru işareti oluşur.

Scooter’ların ilk çıkış noktası her zaman şehir içinde hızlı pratik kolay sürüş olarak yola çıkmıştır. Ama Scooterla arazide uzun yollarda yol almanında nasıl olabileceği şu zamana kadar kafalarımızda soru işareti olarak kalmıştı.

İster Adventure ister Enduro Scooter diyin böyle bi tarzın ilk sinyallerini 2015 EICMA Milano fuarında konsept olarak bizlere sunmuştu. Honda ADV Scooter’ın Fuarlar dışındaki ilk videoları Ağustos 2016’da Youtube yüklendi. Adeta bir gizem konsepti üzerine kurgulanan videoda hatlar tam belli olmasada fuarlardaki görüntülerden aslında neye benzediğini biliyoruz.

Honda’nın geliştirdiği DCT şanzıman aslında Hondanın ufkunu açan ve adeta kendi pazarını yaratan çok önemli bir etkendi. Artık Otomatik vites motosiklet işini bir tık öteye taşımak scooter ve bir endure motosikletin karma özellikleri ortaya koymak, Hondanın önemli adımlarından biri oldu. Honda Adventure Scooter türünde ilk olmanın getireceği avantajları iyi kulanırsa bu tarzdaki brandname olabilir.

Gelelim Honda ADV Scooter’ın özelliklerine; Motor özlelikleri NC750’yi baz alarak dizayn edilen Scooter yorı otomatik vites olarak adlandırılabilir. Yüksek selesi güçlü amortisörleri Scooter’lara göre daha dik oturuş pozisyonu ile zaten scooter sınıfında da ayrı bir konumlandırmayı hak ediyor. Bir Scooter’dan daha çok Enduro için tasarlanmış rüzgarlığı dik oturuş pozisyonuna uygun gidon yapısı agresif şık dizaynı hemen farkedilmesini sağlıyor. Honda ADV Sscooter’ı ister şehir içinde şıkışık trafikte seri kullanım olarak süresilir isterseniz engebeli yollarda hatta arazide hedefinize ulaşmak için keyifle kullanabilirsiniz. 745cclik motoru yüksek performans sergilerken ters çatalları, radial frenleri virajlarda da etkin bir performans sağlamak üzere tasarlanmış.

Alışık olduğumuz scooter’lardan farklı olarak arka tekerlek artçı selesinden bir hayli mesafeli. Ayrıca bol tırtıklı lastikleri arazai şartlarında  yüksek konumlandırmasıylada Off-road için uygun olarak dizayn edilmiş.  Artık moda olduğu üzere led farlar arkada ince düz stoplar ADV Scooter’ın bütünlüğünü sağlıyor.  Gösterge panelleride digital olarak çok rahat okunacak şekilde tasarlanmış. 

Photo Gallery

Diğer Haberler