2016 Suzuki GSX R1000 Fiyat ve Özellikleri 2016-07-03

Karizma hız agresif tasarım hepsi bir arada Suzuki GSX R1000 sportif sürüş isteyenlerin motosikleti.  Performanslı bir sürüş için Suzuki mühendisleri tarafından74,5 mm x 57,3 mm çap x stork ve  999 cc tasarlanan ayrıca 4 silindirli bütün tüm devir aralıklarında çok daha yüksek gaz kelebeği tepkimesi sağlayan bir motosiklet üretildi. Suzuki GSX R1000 2016’da daha kısa aks aralığına sahip ayrıca daha uzun salıncak koluna imkan veren motoru pistlerden caddeye fırlamış gibi.

Suzuki GSX R1000de bulunan daha hafif materyalden üretilmiş ve sağlam dövme pistonlar Sonlu Elemanlar Yöntemi (FEM) ile dizayn edilmiş. Özelli olarak tasarlanan İridyum bujiler güçlü kıvılcımlar temin ederek en iyi ateşleme oranını sağlar.

Çevre kirliliği ve performans için 12 delikli enjektörler yakıtı en ufak buhar zerreleri şeklinde püskürterek çok daha iyi bir yanma temin eder. Bu şekilde yakıt sarfiyatı minimum düşerken  egzoz emisyonlarıda en düşük seviyede salınır.

Suzuki mühendisleri tarafından uzun yıllar geliştirilerek kullanılan Sürüş Modu Seçme İşlevi (S-DMS), 3 farklı modun tek tuşla seçilmesini kolaylıkla sağlar.

 Pistlerdeki yarış motosikletlerinden yola çıkılarak geliştirilen trapezoid şeklindeki, büyük ve etkin radyatör ayrıca tekrar trapezoid şeklindeki motor yağ soğutucusu tam anlkamöıyla sürtünmeyi en aza indirmek için etkilidir.
Suzuki GSX-R1000 (ABS) standart özelliklerden biridir. Frenin dahada etkin olması için gerektiğinde devreye giren ABS sistemi tekerleklerin kitlenmesi engelleyerek güvenli bir sürüş sağlar. Paneller, gümüş çerçeveli analog devir göstergesinn yanısıra LCD hız göstergesiyle tamamlanır.  LCD göstergede, toplu kilometre sayacı, çift günlük km, yedek günlük kmı, saat, hararet / yağ basıncı göstergesi, vites durumu, pistler için tur kronometresi, mod seçimi için S-DMS ayar göstergesi ve ışık durumuna göre ayarlanabilen aydınlatma ekranları yeralır.
Suzuki GSX R1000 özelliliğie ve sürüş tekniğine bağlı olarak dizayn edilmiş sele ve yüksek kavrayıcılığıyla sürücünün adeta seleye yapışmasını sağlayan deri kaplama konforlu selye sahiptir. 

2016 Suzuki GSX R1000 Fiyatı 59.950 TL

Motor Tipi 4 zamanlı, 4 silindirli, sıvı soğutmalı DOHC
Motor Hacmi 999cc
Çap x Strok 73,4 x 59.0 mm
Sıkıştırma Oranı 12.9:1
Şanzıman 6 Vitesli sürekli kavrama
Toplam Uzunluk 2045 mm
Toplam Genişlik 705 mm
Toplam Yükseklik 1130 mm
Aks Aralığı 1405 mm
Yerden yükseklik 130 mm
Sele Yüksekliği  810 mm
Yüksüz Ağırlık 205 kg
Ön Süspansiyon  Ters teleskopik helezon yaylı yağlı amorisörlü
Arka Süspansiyon  Bağlantılı tipli helezon yaylı yağlı amortisörlü
 

Photo Gallery

Diğer Haberler