2016 Suzuki GSX S1000A Fiyat ve Özellikleri 2016-07-03

Daha ilk görüşte tamam olmuş işte diyebileceğiniz Suzuki GSX-S1000 ABS’in Motor Kumanda Sistemi (ECM) en son teknolojiyle tasarlanmış ve donatılmıştır. Agresif sportif sürüşe özel optimize ayarlara sahiptir.Suzuki GSX S1000A ECM'nin denetimi altındaki önemli teknolojik yeniliklerden GSX-R efsanesinin her daim artık bir organı haline gelmiş olan Suzuki Çift Gaz Kelebeği Valfi (SDTV) control sistemidir. SDTV optimize performans ve akıcı güç sirkülasyonunun temin edilmesini sağlar.

Suzuki GSX-S1000 ABS, artık günüzde efsane halin egelmiş olan 2005-2008 yılları arasındaki dört zamanlı, sıvı soğutmalı, DOHC, 999 cm3 , sıralı dört silindirli motorun pistlerden çıkış cadde için tasarlanmış haline dönmüş şekline sahiptir. Tamamen baştan tasarlanan edilen bu efsane motor, en iyi gaz tepkisi ve tamamen sürücünün denetimi altında  anlık hızlanmayı mümkün kılar. Bu sayede pilotun bir nevi motorla birleşip kanında adrenalin patlamasını sağlayan o eşsiz deneyimi yaşatır.
Suzuki GSX-S1000, geçmişten gelen 2014 GSX-R1000'le aynı tepe nokta, radyal monte Brembo tek gövdeli kaliperleri ile donanmıştır. İşte bu kaliperlerin her tekinde, güçlü bir fren kuvveti için 310 mm kayar monte diske etki eden 4 tane karşılıklı 32 mm piston konumlandırılmıştır. ABS anlık ani frenleme esnasında dahi pilotun yön kontrolünü kaybetmemesini sağlar.

Suzuki mühendisleri tarafından geliştirilen gelişmiş itiş gücü kontrol bütünlüğü, kullanan kişinin  birbirinden çok farklı durumlarda dahi gazı güvenli olarak kontrolünü temin eder. Bu sayede sportif sürüş daha dolu dolu yaşanırken çok daha az yorgunluk hissettirir.

Suzuki GSX S1000’in ön ve arka tekerlek hızlarını, geliştirilmiş gaz kelebeği konum sensörünü ve  krank konumu sensörünü, vites durumunu saniyede 250 defa control etmesini sağlar. Sistem Patinaj tespit ederse ateşlemeyi kontrol ederek motorun gücünü indirir.

Suzuki GSX S1000’deki Modlar hassasiyet ölçüsünce farklıdır. İlk mod sistemden minimum kontrolle agresif kullanım içindir. İkinci mod günlük yol durumu için optimum denge temin eder. Üçüncü modsa gerçekten kötü hava yada yol şartlarında kullanım için maksimum itiş gücü iletir..

Fiyat performans olarakta baktığınızda etkim bir naked olan Suzuki GSX S1000 motosiklet sevenlerinde göz bebekleri arasında bulunur. Hemen gidonun ortasına konumlandırılan göstergenin, parlaklığı ayarlanabilir bir LCD ekranı mevcuttur. Okunabilecek değerler. Hız göstergesi, devir göstergesi, kilometre sayacı, çift yol sayacı, vites konumu, soğutma suyu sıcaklıkları, sürüş menzili, ortalama yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi, çekiş kontrolü ve bir saat daha ilk bakışta düzegün konumlandırıldığından kolay okumayı sağlar.

2016 Suzuki GSX S1000 A Fiyatı 47.950 TL

Motor Tipi 4 zamanlı, 4 silindirli, sıvı soğutmalı DOHC
Motor Hacmi 999cc
Çap x Strok 73,4 x 59.0 mm
Sıkıştırma Oranı 12.2:1
Şanzıman 6 Vitesli sürekli kavrama
Toplam Uzunluk 2115 mm
Toplam Genişlik 795 mm
Toplam Yükseklik 1080 mm
Aks Aralığı 1460 mm
Yerden yükseklik 140 mm
Sele Yüksekliği  8105 mm
Yüksüz Ağırlık 209 kg
Ön Süspansiyon  Ters teleskopik helezon yaylı yağlı amorisörlü
Arka Süspansiyon  Bağlantılı tipli helezon yaylı yağlı amortisörlü

Photo Gallery

Diğer Haberler