2016 Yamaha PES2 Yol İçin Elektrikli Motosiklet 2015-10-25

Yamaha ilk olarak 2013 yılında prototipini tanıttığı Yeni Model Motosikleti PS1 Elektrikli olarak gözler önüne serdi. Elektrikli araçların her geçen gün daha fazla ön plana çıktığı günümüzde buda çok önemli bir adımdı. Diyeceksiniz ki zaten yıllardır elektrikli motosiklet piayasada var peki bunu farkı ne?. İşte Konunun önemi burada devreye giriyor. Çünkü Tokyo 2015 motosiklet fuarında da tanıtılan PES2. belkide supersport elektirikli motosikletlerin ilk örnekleri arasında sayılabilecek özelliklere sahip. Şehir trafiğinde kolayca sıyrılabileceğiniz sessiz yaka dayama ve arka farları tıpkı bir supersport şeklinde konumlandırılmış. 

Yamaha PES2 (Passion Electric Street) Yaklaşık 130 kg. Kayış tahrikli motosiklet aynı zamanda tek vitesli şanzıman alışılmadık bir hızlanma ve performans sergiliyormuş. Lityum iyon piller aktarımı hem ön hem arka tekerleklere yapmaktalar yani otomobillerdeki 4x4 teknolojisi bir nevi motosiklete 2x2 olarak yansımış oluyor. Ön tekerlek yerine de geleneksel bir çatal alışılmadık tek taraflı süspansiyon sistemine sahiptir . 

Önümüzdeki günlerde adından oldukça sık bahsettirecek bu motosiklet. Yeni Model Motosikletler arasında bir çok ilke imza atacak gözüküyor.

Photo Gallery

Diğer Haberler