2016 Yamaha XV950 Fiyat ve Özellikleri 2015-12-10

Motosiklet dünyası teknoloji ve tasarımda modern çizgilere yönelsede retro tasarımlardan da vazgeçemiyor. Mesela Yamaha XV950, yeni bir neo-retro Japon görünümüne sahip. Orijinal arka sokak dizayn görünüşü taşıyan XV950 sürücülere tutkuyla bağlandıkları motosikletlerine istedikleri modifiye aparatlarını ekleme şansı sunuyor.

Yamaha XV950 Kompakt ve şık bir tasarıma sahip geçen seneki modelden biraz da ha dik oturum pozisyonlu alçak seleye sahip XV950 yine çekim merkezi olmuş.  XV950 sürücüleri kişisel bir motosikleti kullanmanın zevkini doyasıya yaşıyorlar. V-ikiz motor tam bir performans sağlarken sonsuz bir güven temin ediyor.

Yamaha Mühendisleri düz yan hatları ve açıkta duran metal aksamı motosikletin sadeliğini vurgulayacak şekilde tasarlamışlar. Özüne indirgenmiş ve şık bir tarza sahip XV950 modifiye dünyasına adım atmak için ideal bir seçim.


Yamaha XV950 Hava soğutmalı, 60 derece V-ikiz motor sahip ve bu motor 3000 rpm'de 80 Nm tork üreterek sürücüsüne muhteşem bir zevk sağlıyor.

Motosikletin motor kısmı hem üstün performans hem de güvenilirlik sağlamak için dövme alüminyumdan yapılmış pistona sahip. Ayrıca, 58 inç küplük (942 cc) hacme sahip motosikletin silindirleri kompozit bir kaplama ile yapılmış.

Yeniden tasarlanmış egzoz sistemi ve 3B ECU haritalar

Ateşleme zamanı ve yakıt enjeksiyonu için hazırlanan yeni 3B haritalar, V-ikiz motorun orta ve düşük hız aralıklarındaki hızlanma kabiliyetini daha da artırarak şehir içindeki performansını optimum seviyeye getirir. Bu yeni yakıt haritasına uyum sağlaması ve orta-düşük aralıktaki hızlanmayı daha da arttırması için XV950, yeni tasarım 2'li egzoz borusu düzeneği ile donatılmıştır.

Photo Gallery

Diğer Haberler