BMW Motorrad Vision Next 100 Geleceğin Motosikleti 2016-10-15

BMW Motosiklet dünyasında geleceği şekillendirme için şimdiden adımlarını atıyor. İşte buna en güzel örnek Konsept tasrımıyla BMW Motorrad Vision 100. Özellikle gitgide digitalleşen dünyada öyle bir tasarım hayal edinki herşey gözünüzün önünde Kask yerine her türlü bilgiyi alabildiğiniz aslında tamamı motorunuzla senkronize bir Gözlük.  Hatta BMW yalnız Motosikletide değil onunda kullanılacak aksesuar , Kıyafetlerin bile tasarımlarını şimdiden yapıyor. 

Hadi Hayal edelim. BMW'nun olmazsa olmazı BMW logosu Siyahlar içinde deri görünüşlü ama belki nano teknoloji ile yapılmış farklı bir kumaştan çok şık bir kostüm. O kadarki hem moda defilelerinde yeralabilecek hemde geleceğin güncel hayatında günlük kıyafetimiz olabilecek bir tasarım.  Geleceğin dünyası artık o kadar digitalize olmuş ki Gözlükle bütünleşen motorda yalnız navigasyonu parmağınızın bir işareti ile halledebiliyorsunuz hatta ortada tuş bile yokken sanal kumandalar sizin hem her türlü bilgiye erişmenizi sağlarken hemde son derec zevkli ve güvenli bir sürüş sağlayacak. 

Peki bütün bunlar ancak bilimkurgu filmlerindemi olur diyorsunuz o zaman aşağıdaki resimlere göz atmanızı tavsiye ederiz. Tasarım bile olsa BMW mühendisleri bu konuyu çok ciddiye alıyorlar ve anlaşılan o ki gelecek beklediğimizden o daha yakın zamanda gelebilir.  

 

Photo Gallery

Diğer Haberler