Elektrikli Touring Motosiklet Storm Pulse Yollarda 2015-12-02

Gelişen teknoloji bize önce buharlı motorlardan günümüze kadar sürekli gelişerek ama bir şekilde fosil yakıtların gücünü kullanarak geldi. Gerek Doğanın kirlenmesi gerekse farklı enerji arayışları tüm gündelik kullanım alanlarında sorgulanmaya başladı. Elektrikli arabaların sürekli gelişip artık konseptten çıkıp seri üretime geçmeleri motosiklet dünyasına da yön vermeye başladı. İşte Strom Pulse Dünyanın ilk Elektrikli Touring motosikletide bütün bu gelişmelerin motosiklet dünyasına yansıması diyebiliriz.

Eindhoven Üniversitesindeki öğrenciler motosiklet tutkularını farklı bir boyuta taşıyarak Dünyanın ilk Elektirkli Touring motosikletini yapmayı başarmışlar. Adına tam ruhunu yansıtmayı başarmış. Touring Pulse. Fikir doğuşundan gerçekleşene kadar yaklaşık 2 yıllık detaylı bir çalışmayı gerektirmiş. 

Motosikletin Özellikleri gelince. Öncelikle Elektrikli :). Tam dolu şarj ile yaklaşık 380 km mesafe katedebiliyor. Hemen merak edenlerin sorusunu yanıtlayalım 160 km hıza ulaşabiliyor. Öğrencilerin kendi mühendisliklerinin sonucu olan şarj üniteleri sayesinde tıpkı normal Touring motosikletler gibi uzun yol yapma kapasitesine sahip.  yakından takip ediyorsanız elektrikli arabaların çok sessiz olmaları sebebiyle motor sesi efekti eklendiğini bilirsiniz. Aynı sessizlik bu motosiklette de mevcut. Henüz seri üretimde olmadığı için şu an yanınızdan Strom Pulse geçse yalnız rüzgarın sesini duymanız sizi şaşırtmasın. 

Eğer bu motosiklet vay dedirttiriyor ve görmek istiyorsanız 3 Aralıkta başlayacak İnovasyon haftasında Türkiyede görme şansını kaçırmayın. Storm Pulse 80 günlük dünya turu ile tüm dünyaya tanıtılmayı hedefliyor. Hollandanın Eindhoven şehrinden yola çıkacak Strom Pulse 80 günde devri alemi balon yerine motor üzerinde tamamlamış olacak. 

Hızlanma (0-100) 160 km/s.
Full şarj ile gidebileceğini maksimum mesafe 380km
Uzunluk 2170mm
Dingşl Mesafesi 1.540mm
Kuru Ağırlık 160 Kg
Motor Gücü Nominal / Maksimum 35 kW / 70 kW
Tork Nominal / Maksimum 120Nm / 240 Nm
Batarya Lithium-ion
Batarya Değişim süresi  7dk
Tam Şarj süresi  8 saat

Photo Gallery

Diğer Haberler