Enduro Motor Şampiyonası 25-26 Temmuzda Yapılacak 2015-07-22

Türkiye Enduro Motor Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışması 25-26 Temmuz 2015 Ankara Kazanda yapılacaktır.

Hitit Motosiklet Kulübü’nün gerçekleştireceği Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışı Ankara’nın Kazan ilçesinde düzenlenecek. Ankaranın yeni enduro parkuru ve ekstrem test etabı Güvenç Köyü göletinin yanında yer konumlandırılmıştır.
Enduro Şampiyonasının üçüncü ayağında yarışmacılar; kaya, bol taşlı kurumuş dere yatakları, vadi içi yollar, göletin etrafından geçen, teknik ve becerinin ön planda olacağı parkurda izleyenlere seyir zevki yüksek görsel bir şölen sunacaktır. 

Kazan Enduro parkuru fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan enduro test etaplarından oluştuğuna dikkat çeken Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca, yarışın hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Karaca, “İyi bir yarış olması için sabah saat 06:00'dan akşam 20:00'e kadar uğraş veriyoruz. Dağa çık, vadiye in, tepeye çık, dereden git derken Kazan parkurunu iyice netleştirdik. Bugüne kadar Ankara'da gerçekleştirilecek en sıkı enduro olacağından şüphem yok. İlk enduro testimiz ısınma olacak, ikinci enduro test yorucu ve teknik, ekstremde ise sürprizlerimiz var” diye konuştu. 

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

Diğer Haberler