Moto GP'de Motul Türkiye Esti 2015-08-04

Motul’un Resmi madeni yağ tedarikçisi olduğu Moto GP, motosiklet yarışlarının en üst noktası olarak biliniyor ve dünya genelinde milyonlarca motosiklet tutkununu bir araya getiriyor. 3700 metre uzunluğunda ve 211.000 seyirci kapasiteli Sachsenring Pisti, Moto GP yarışı hafta sonunda yine motosiklet severlerle dolup taştı. 

Motul’un sponsor olduğu yarış takımları Monster Tech3 Yamaha’dan Bradly Smith sıralamalarda 9. zamanı elde ederken yarışı 6. bitirdi. Bir diğer Motul sponsorluğunda yarışan Forward Racing’in genç pilotu Loris Baz, yarışı çaylaklar klasmanında ikinci sırada tamamlamayı başardı. İki senedir Marc Marquez’in kazandığı yarışta bu sene de gelenek bozulmadı ve podyumun ilk basamağında Marquez yer aldı. Yarışın sürprizi ise bu pistte bir türlü şansı yaver gitmeyen Valentino Rossi’nin podyumun üçüncülük basamağında yer alması idi. Yarışı ikinci sırada Honda Motosikleti ile Dani Pedrosa bitirdi. 

Motul Türkiye ise bu büyük organizasyona Türkiye’den bayileri ve basın mensupları ile birlikte katıldı. Yeni bayi yapılanması ile Türkiye madeni yağ pazarındaki payını arttırmayı hedefleyen Motul, bu organizasyonla ekiplerinin birlik ve beraberliğini pekiştirdi. Motul Türkiye misafirleri kendileri için özel hazırlanan alanda yarışı izlerken, gün boyu Moto GP’nin renkli aktivitelerinde keyifli vakit geçirdi. 

MOTUL HAKKINDA
Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının (iki tekerli araçlar, otomobiller ve diğer taşıtlar) ve MotulTech faaliyetleri ile endüstri yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış birinci sınıf bir Fransız şirketidir. 
Motul ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak bilinmektedir. Daha 1971 yılında, Motul otomotiv motorları için %100 sentetik yağ olan 300V yağının formülasyonuna öncülük eden ilk yağ üreticisiydi. Bu yağ Esterler teknolojisini kullanıyordu ve havacılık endüstrisinden geliştirilmişti. 
Yıllar boyunca Motul pek çok yarış ekibi ve imalatçının resmi tedarikçisi olarak deneyim kazandı ve hala da motor sporlarındaki teknolojik gelişmenin daha da ileriye taşınması için onlara katkıda bulunmaktadır. 
Motul bu ekipleri, 24 Saatlik Le Mans (arabalar ve motosikletler), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Süper GT, Drift, Pikes Peak, Japon Süper Formula Şampiyonası, Blancpain Dayanıklılık Serisi, Dakar, Tour Auto, Le Mans Klasik, MotoGP, Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası, Dünya MX, FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası, IOM TT, MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators Dünya Şampiyonası, Roof of Afrika ve daha pek çok uluslararası yarışmada desteklemektedir. 

Photo Gallery

Diğer Haberler