Motul Dünya Şampiyonası son sürat devam ediyor 2016-05-26

Motosiklet Şampiyonası Motul Superbike, bu spora gönül vermiş motosiklet severlerin adrenalinlerini hızlandırma başladı. Tüm Dünyada  en iyi motosiklet yapımcıları en yeni ve gelişmiş teknolojik motosikletlerin birbiriyle kıyasıya yarıştığı Motul superbike 13 farklı ülkede yapılıyor. Bu sezon Avustralya’da organize edilen birinci yarışma ile start aldı. Sırasıyla Thai, Aragon, Hollanda, İtalya ve Malezya’da organize edilen yarışmaların peşinden sezonun yarısı geçildi. Önümüzdeki ilk yarış 27-29 Mayıs'ta İngiltere’nin Donington Pisti’nde yapılacak. 


Heecanın sürekli dorukta olduğu Motul Superbike’da ilk 6 yarış neticesinde 257 puanla şu an liderlik Kawasaki ZX-10R pilotu Jonathan Rea'da bulunuyor. Yarışmanın 2. sırasında ise Ducati Panigale R sürücüsü Chaz Davies 215 puanla yeralıyor. 3. sırada Kawasaki ZX-10R ile gaza basan Tom Sykes 187 puanla sırayı takip ediyor. Honda, BMW, MV Agusta, Yamaha, Aprilla gibi dünya motosiklet devlerinin 1000 cc  4 zamanlı ve 1200cc çift zamanlı motosikletlerinin sıralandığı gridde 26 pilot gaza basmak için bir sonraki turu bekliyor. 


Önümüzdeki süreçte aynı hafta sonu yapılacak, Motul Supersport Şampiyonası’nda gururlarımız Türk pilotlar da yer alıyor.Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun birinci sırada sezonu sürdürdüğü Süpersport’ta 600cc 4 zamanlı ve  850cc 2zamanlı motorsikletlerle pistin tozunu attırıyor. Sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Kawasaki ZX-6R'la  şampiyonada 96 puan alarak birinciliği elinde tutuyor. Kemndisine en yakın rakibi aynı model ile gaza basan Randy Krummenacher ve puanı 79. Podyumun son sırasında MV Agusta sürücüsü Jules Cluzel yeralıyor ve 67 puanda. 


Superstock100 serisinde yine diğer bir gururumuz Toprak Razgatlıoğlu temsil ederken, henüz yetenekleri göstermeye yeni başlayan Harun Çabuk, Rodi Pak ve Furkam Ertılmaz da Motul Superbike haftasonunda European Junior Cup’da Türkiye adına yarışacaklar. Tüm kategorilerde yarışan pilotlarımıza başarılar dileriz. 

 

Diğer Haberler