Red Bull Sea to Sky Antalya Kemer'de yapılacak 2015-09-30

Red Bull Sea to Sky 2-4 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde altıncı kez düzenlenecek. Dünyanın en iyi enduro yarışçıları, Kemer’de denizden gökyüzüne uzanan zorlu etabı geçmeye çalışacak.

 
Denizden başlayan ve gökyüzüne uzanan zorlu etaplarıyla Endro tutkunları tarafından sabırsızlıkla beklenen Red Bull Sea to Sky 2-4 Ekim tarihlerinde altıncı kez yapılacak. Endurocular deniz seviyesinden Olimpos Dağı’nın 2.365 metre yükseklikteki zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele edecek. Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE tarafından düzenlenen Red Bull Sea to Sky; Jonny Walker, Graham Jarvis ve Andreas “Letti” Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarını bir kez daha Kemer’de ağırlayacak. 2 Ekim Cuma günü Plaj Yarışı ile başlayan heyecan, 3 Ekim Cumartesi Orman Yarışı ile devam edecek. Final gününde ise Tahtalı'nın zirvesine çıkılacak Dağ Yarışı sonunda 4 Ekim Pazar günü şampiyon belli olacak. 

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) Başkanı Semih Özdemir, “Bu yıl, ilk gün 2 Ekim Cuma günü yapılacak plaj yarışında biraz daha görsel kaliteyi arttırdık. Çalışmalarımız o yönde. Daha planlı seyirci noktaları, seyircinin hepsinin bir arada olduğu ve rahat izleyebileceği bir parkur hazırlıyoruz. İkinci gün etabımız Orman Yarışı 3 Ekim Cumartesi günü olacak. Yaklaşık 48 kilometre, normal standart enduronun biraz daha üstünde zorluğu olan sporcuların son gün asıl final yarışına kendilerini hazırlayabileceği motorlarına daha iyi adapte olabilecekleri bir yarış. Son gün ise yine Çamyuva Mahallesinin plajından başlayıp, Tahtalı Dağı’nın 2365 metrelik zirvesinde biten dağ yarışı etabımız. Bu yıl bunu biraz daha zorlaştırdık. En zor bölüm son güne eklendi. 68 kilometre olarak uzatıldı" dedi.

SEYİRCİ NOKTALARI 
02 Ekim 2015 - Cuma - Saat: 16:00 Kındıl Çeşme Plajı - Kemer 
03 Ekim 2015 - Cumartesi Saat: 10:00 - Kesme Boğazı Mevkii (Yeni Köprü Yanı) 
04 Ekim 2015 - Pazar - Saat: 09:00 Çamyuva Sahili - Kesme Boğazı Mevkii - Gedelme Kalesi Yanı - Yarıcak - Çukuryayla -Tahtalı Dağı Zirve

Diğer Haberler