Transanatolia Rally Raid Başlıyor 2015-08-22

Off-Road, Cross, Enduro Tarzınız Zorlu yolarsa bu etkinliği kaçırmayın! Anadolunun tarihi ve doğal güzellikleri arasında maceracı ruhnuz yeni keşifler arıyorsa tam size göre bir plan sunuyoruz. Bu yıl 6.sı yapılacak Transanatolia Rally Raid 22-29 Ağustos arasında yapılacak. 

Yalnız Türkiye’de de artık Uluslararasında da etkin ve pek çok uluslararası yayın kuruluşlarının dahil olmasıyla, dünyanın en zorlu rallisi Dakar katılımcılarının da burada yeralmaları Transanatolia Rally Raid heyecanını zirveye taşıyor.


6.Transanatolia Rally Raid 22 - 29 Ağustos 2015 tarihlerinde ralli motorları, arazi araçları, ATV’yle buggy’lerinde organizyona dahil olmasıyla En zorlu arazi şartlarında toprak, çamur ve su geçişlerinden meydana gelen etaplarda toplam 7 gün sürecek bir festival yaşanacak.


Ankara’dan başlayacak olan yarış sırasıyla Tuz Gölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat’tan geçerek, sonunda tekrar Ankara’da bitecek.

Parkur toplamda 3170 km olacak. Böylece Transanatolia Rally Raid en uzun ve zor ralli raid’lerinden biri ünvanınasa sahip olacak.

Parkuru bitirebilmek için günlük yaklaşık 400 km uzunluğundaki etapların geçilmesi gerekiyor.

Yarışmaya dünyaca ünlü Dakar Rallisi katılımcılarından, Laia Sanz, Helder Rodrigues, Olivier Pain, Paolo Ceci, Alessandro Botturi ve Gerrard Farres pek çok pilot katılacak. Ayrıca Türk off-road araba ve motosiklet pilotlarıda bu çekişmeli organizasyonda yeralacak. 

Photo Gallery

Diğer Haberler