V2 Challenge İstanbul 2015 te 5. Defa Yapılıyor 2015-10-23

Yarışmaya yeni başlayan pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge yarışları İstanbul’da düzenlenecek. Motorsporlarına başlamak için en uygun yarışma imkanı sunan ve Türkiye’nin yarış otomobili VOLKICAR ile düzenlenen V2 Challenge’a başvurular başladı.

İzmit Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 29 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak serinin diğer yarışları 12 Aralık ve 19 Aralık tarihlerinde organize edilecek.

İsteyen herkes katılacak

Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılması konusunda katkı sağlayan V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor.

Başarılı Pilotlar’a para ödülü

Pilotlar açısından V2 Challenge İstanbul’u özel kılan sadece kullanılan otomobil ya da ilk defa yarışacak olmaları değil.V1 Challenge’tan sonra V2 Challenge’da da şampiyona sonunda ilk üç basamağı elde eden pilotlar para ödüllerine kavuşacak. Şampiyona da birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak. V2 Challenge’ın birincisini 3 yarıştan toplanacak puanlar belirleyecek. V2 Challenge’ın birincisini 3 yarıştan toplanacak puanlar belirleyecek. 3 yarış sonunda en fazla puanı toplayan pilot V2 Challenge İstanbul’un kazananı olacak. Puan eşitliği durumunda en çok birincilik, eşitlik bozulmazsa en çok ikincilik kazanan pilot birinci olarak ilan edilecek. 

Diğer Haberler